O nás

Mateřská škola Absolonova je trojtřídním účelovým zařízením s vlastní školní kuchyní, kotelnou a dostatečně velkou školní zahradou s možností celoročního využívání k hrám a pohybovým aktivitám. Velkou výhodou je také blízkost lesa a dopravního hřiště.

Ve třech třídách (Veverky, Zajíčci a Čmeláčci) je umístěno 75 dětí (v každé třídě je v současné době 25 dětí). Ve škole pracuje 6 kvalifikovaných učitelek, školní asistentka, 2 provozní pracovnice a 3 pracovnice školní kuchyně.

Vzdělávací proces probíhá ve třech věkově smíšených třídách, kde jsou děti od (dvou) tří do šesti (sedmi) let. V přízemí budovy jsou umístěny třídy Zajíčků a Veverek, kancelář ředitelky školy, vedoucí školní jídelny a školní kuchyně s příslušenstvím. Ve druhém podlaží je třída Čmeláčků. Každá třída má samostatný vchod do šatny a vlastní sociální zařízení. Všechny třídy jsou propojeny chodbami, což usnadňuje organizaci vzdělávání a spolupráci učitelek. V současné době je kapacita školy 75 dětí.