Kalendář akcí

P Ú S Č P S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Drobečková navigace

Úvod > Mateřská škola > Aktuality > ERASMUS+ (Bratislava 22. 6. - 23. 6. 2023)

ERASMUS+ (Bratislava 22. 6. - 23. 6. 2023)V rámci Erasmu+ jsme mohli vycestovat 22. - 23. 6. 2023 na Slovensko do Bratislavy.
Z naší mateřské školy jelo 10 předškoláků s 2 pedagogickými pracovníky (p. řed. Renatou Škaroupkovou a p. uč. Hanou Valovou).
Výlet byl zahájen návštěvou MŠ Javorinská, která se nachází v městské části Bratislava - Staré město, kde jsme prošli přes krásnou zahradu dovnitř a navštívili třídu Motýlků - předškoláci. Tato mateřská škola je rozdělena dle věku (třídy jsou homogenní). Na uvítanou jsme shlédli připravené vystoupení a sami se připojili za doprovodu kytary s naším vystoupením pro ně. Poté si děti spolu mohly pohrát, ukázat si hračky a seznámit se - někteří vnímali přítomnost jiného jazyka. Ukazovali jsme si příklady slov, které se řeknou jinak.
Ubytováni jsme byli v hotelu, kde bylo zajištěno i veškeré jídlo se svačinami a pitným režimem.
Odpoledne nás čekala návštěva bratislavské ZOO - nosorožci, plameňáci, klokani, krásný pavilon pro primáty (šimpanzi a orangutani), kočkovité šelmy (lev a lvice, gepard, jaguár) a samozřejmě návštěva dětských hřišť přímo v areálu ZOO. Děti si mohly vybrat malého
plyšáka jako vzpomínku na tento výlet.
Druhý den jsme navštívili Bratislavský hrad. Prošli jsme se po okolí hradu - viděli kašnu, krásné zahrady, slovenskou vlajku a též dětské hřiště. Jako vzpomínku si odnášeli památku v podobě magnetky na ledničku.
Poslední zastávka byla v galerii optických klamů - Multium. Zde jsme mohli sledovat různé iluze - nekonečnou propast, světelné efekty, mizející tečky, dráčky, kteří nás sledovaly z jakéhokoliv místa v místnosti, předměty, které v zrcadle měnily tvar apod.
Po obědě jsme vyráželi všichni společně zase domů, kde nás čekali netrpěliví rodiče.
Výlet jsme si opravdu užili a věříme, že podobné akce se budou ještě opakovat!!!
Za MŠ Absolonova Hana Valová